Kuzey EgeKuzey Ege Turu

1.GÜN MERSİN - TARSUS - ADANA - ÇEŞME
Mersin Stadyum önü saat 17:00 ,Tarsus Nusret Mayın Gemisi Saat 17:45 Adana İstasyon önünden Saat 18:30 ‘da hareket. Pozantı –Konya-Afyon-Uşak güzergahını takip ederek gözde turizm kentlerinden biri olan ;
2.GÜN ÇEŞME – ALAÇATI-İZMİR –DİKİLİ
Çeşme’ye varış. Sabah kahvaltısı ve kent gezisi için serbest zaman sonrası rehber eşliğinde II.Beyazıt döneminde 1508 yılında yaptırılan hala mehteşemleğini ve azametini koruyan Çeşme kalesi gezisi sonrası Dünya sörf merkezi sıralamasında ilk sırada olan yöresel taş mimarisi ile bölgenin gözde mekanlarından Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’da yel değirmenleri mevkiinden kentin fotoğraflanması sonrası Alaçatı sokaklarında serbest zaman. Alaçatı gezimiz sonrası İzmir’e hareket.İzmir şehir turumuzda Konak mevkii, Saat kulesi, Kemeraltı,Alsancak (kordon boyu )gezilerimizi tamamlayıp

1.GÜN MERSİN - TARSUS - ADANA - ÇEŞME
Mersin Stadyum önü saat 17:00 ,Tarsus Nusret Mayın Gemisi Saat 17:45 Adana İstasyon önünden Saat 18:30 ‘da hareket. Pozantı –Konya-Afyon-Uşak güzergahını takip ederek gözde turizm kentlerinden biri olan ;
2.GÜN ÇEŞME – ALAÇATI-İZMİR –DİKİLİ
Çeşme’ye varış. Sabah kahvaltısı ve kent gezisi için serbest zaman sonrası rehber eşliğinde II.Beyazıt döneminde 1508 yılında yaptırılan hala mehteşemleğini ve azametini koruyan Çeşme kalesi gezisi sonrası Dünya sörf merkezi sıralamasında ilk sırada olan yöresel taş mimarisi ile bölgenin gözde mekanlarından Alaçatı’ya hareket. Alaçatı’da yel değirmenleri mevkiinden kentin fotoğraflanması sonrası Alaçatı sokaklarında serbest zaman. Alaçatı gezimiz sonrası İzmir’e hareket.İzmir şehir turumuzda Konak mevkii, Saat kulesi, Kemeraltı,Alsancak (kordon boyu )gezilerimizi tamamlayıp 1.Gece konaklayacağımız Dikilide’ki 4*Rakasta Otel’e yerleşme.(Otelimizin yüzme havuzu ve 100 mt mesafede özel plajı bulunmaktadır.) Otelde akşam yemeği.
3. GÜN DİKİLİ- AYVALIK -GEYİKLİ -BOZCAADA-ÇANAKKALE
Sabah kahvaltımızın ardından Egenin ve yurdumuzun en önemli turistik bölgelerinden biri olan Ayvalık’a hareket. Ayvalıkta Şeytan sofrası , Cennet tepesi , Cunda ( Alibey adası) gezileri sonrası ,Bozcaada’ya geçmek için Geyikli’ye hareket.Geyikliden feribot ile Bozcaada geçiş ve Bozcaada kalesi gezisi ve fotoğraf molaları sonrası alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman ardından feribot ile Geyikli’ye hareket. Geyikli’de otobüsümüze binerek Çanakkale’ye doğru yolumuza devam ediyoruz.Geliboludaki otelimize geçmeden önce Çanakkale kent gezisi .Truva atı, Aynalı Çarşı ve şehrin gece görüntüsünü yaşamak için 2 saat’e yakın Çanakkale’de kalıyoruz.(bu geceki konaklamamız Oda + Kahvaltı olup akşam yemeği ekstra) daha sonra Feribotla Eceabat’a geçerek yolumuza devam edip sıfır deniz konumundaki Gelibolu 4*Hampton by Hilton Otelimize yerleşiyoruz.
4. GÜN GÖKÇEADA
Sabah kahvaltı sonrası Gökçeada’ya geçmek için Kabatepe’ye hareket. Feribotla Gökçeadaya geçiş.Gökçeada koruma altına alınan dört köyden biri olan Zeytinli köy , Kaleköy, Tepeköy , Kefalos koyu,Gökçeada merkez gezileri sonrası tekrar Feribotla Kabatepe’ye geçiş ve Geliboludaki otelimize dönüş.Otelin plajında yüzme deniz keyfi.Otelde akşam yemeği ve 3. Gece konaklama.
5.GÜN GELİBOLU YARIMADASI-ŞEHİTLİK-EDİRNE
Sabah kahvaltımızın ardından Gelibolu yarımadası ve Çanakkale şehitliği gezisi ( Conk bayırı, 57. Alay şehitliği, Anzac koyu, Siperler , Abide , Yahya Çavuş Anıtı , Tabyalar ) gezilerini tamamlayıp 4. Gece konaklıyacağımız Edirne’ye hareket. Edirne 5*Margi Otel’e yerleşme . Akşam yemeğimizi otel dışında Acenta ikramı yöresel Edirne yemekleri ( ciğer tava – ızgara köfte-muhtar pidesi ) olarak alıyoruz. Yemek sonrası tahmis meydanında serbest zaman ve otel’e dönüş.
6. GÜN EDİRNE
Sabah kahvaltımızın ardından 92 yıl boyunca Osmanlı devletine başkentlik yapmış Edirne şehir turumuzda; Selimiye camii, Arasta çarşısı,Lozan anıtı, II.beyazıt külliyesi görülecek yerler arasında. Gezilerimizin ardından İstanbul’a hareket .5. Gece konaklama İstanbul’daki 4*Güneş Otel (Oda + Kahvaltı olup akşama yemeği ve İstanbul gecelerini yaşayabilmek taksim civarında serbest bıraktık.)
7.GÜN İSTANBUL- ADANA- MERSİN
Sabah kahvaltımızın ardından İstanbul şehir turumuzda, Sultanahmet camii, Topkapı sarayı,Ayasofya müzesi gezilerimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman.Öğleden sonra Dolmabahçe sarayı ve Boğaz turu. Gezilerimizin ardından Mersin’e hareket.
8.GÜN MERSİN
Sabah saat 06:00-07:00 civarı Mersin’e varış. Başka turlarımızda
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:
 Turizme uygun lüks otobüslerle ulaşım
 1 Gece DİKİLİ 4* RAKASTA OTEL’de konaklama
www.rakastahotels.com
 2 Gece GELİBOLU 4*HAMPTON BY HİLTON OTEL’de konaklama
www.hilton.com.tr
 1 gece EDİRNE 5* MARGİ OTEL’de konaklama
www.margiotel.com
 1 Gece İSTANBUL 4*GÜNEŞ OTEL’de konaklama
www.guneshotel.com.tr
 Otellerde alınan 2 Akşam yemeği
 Edirne’de 1 akşam yemeği
 Otel’de alınan 5 sabah kahvaltısı
 Eceabat,Bozcaada ve Gökçeada Feribot ücretleri
 Tursab Seyahat sağlık sigortası ,Profesyonel reberlik hizmeti
 Araç içi ikramlar
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 Müze ve Ören yerleri Giriş ücretleri
 Öğle yemekleri ve tüm yemeklerdeki içecekler
 Çanakkale ve İstanbulda’ki Akşam yemekleri,
 İstanbul Boğaz turu,
 Otel dışı eğlenceler ,
 Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Tüm Tur Programı